Prodej všech typů zájezdů i individuálních cest on-line.

To nejlepší z Londýna + WINDSOR, STONEHENGE, OXFORD ***

kufr pdf

Termín:21.09. (Pá) - 25.09. (Út) 2018

změnit termín

Délka pobytu:5 dní, 4 noci

ID hotelu:398779

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 8 990 Kč

Pořádající ck: Radynacestu.cz, s.r.o. IČO: 28659112
Popis zajezdu - autobusem
Oblíbený poznávací zájezd s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a vydáte se na výlet do Windsoru, Oxfordu a Stonehenge. Projedete se lodí po Temži, dvoupatrovým autobusem nebo na vyhlídkovém kole London Eye. Nahlédněte s námi do světa královské rodiny, slavných studentů i tajemna a poznejte víc než jen Londýn!
Program - autobusem
1-. den
V ranních hodinách odjezd z ČR dle nástupních míst Ostrava - Olomouc - Brno - Praha - Plzeň, možnost nástupu po trase - informujte se v CK. Ve večerních hodinách přejezd hranice s Německem.
2-. den
V brzkých ranních hodinách přejezd Eurotunelem z Calais do Velké Británie. Hygienická přestávka s možností občerstvení, kávy apod. Ráno příjezd do centra Londýna. Prohlídku zahájíme v části Westminster procházkou kolem hlavních atraktivit: nábřeží Temže, Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Horse Guards, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Picadilly Circus, SOHO, Čínská čtvrť a další. Pro zájemce návštěva Muzea Madame Tussaud's - možnost zajištění vstupenek předem. Ubytování na hotelu ve večerních hodinách.
3-. den
Celodenní výlet s průvodcem. Ráno odjezd od hotelu do univerzitního města Oxfordu: prohlídka exteriérů středověkých kolejí a procházka v centru města. Pro zájemce návštěva Christ Church (vstupné není zahrnuto v ceně výletu a platí se na místě). Dále nás čeká přejezd autobusem k pravěkým monolitům ve Stonehenge, pro zájemce možnost prohlídky.  Večer návrat na hotel do Londýna.
4-. den
Ráno po snídani pojedeme naším autobusem do Windsoru: procházka malebným městečkem a pro zájemce možnost prohlídky královského hradu, pro ostatní možnost procházky městečkem Eton se slavnou střední chlapeckou školou. Samozřejmě bude časový prostor i k obědu. Dále pojedeme do centra Londýna. Předem objednaní zájemci navštíví London Eye . A poté budeme pokračovat lodí po Temži ke královské pevnosti Tower of London,  Tower Bridge. Poté nás čeká prohlídka části City a Southwark: Shakespearovo divadlo Globe, Millenium Bridge, katedrála svatého Pavla. V podvečer odjezd z Londýna k tunelu do Folkestone, přejezd do Calais ve Francii, cesta přes Německo do ČR.
5-. den
Příjezd do ČR v poledních až odpoledních hodinách dle nástupních míst.
Ubytování - autobusem
pěkný hotel 3* Londýně s dostupností na metro, v okolí možnost nákupů, občerstvení apod.
na pokojích je k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma
Stravování - autobusem
snídaně v hotelu je kontinentální (croissanty, tousty, máslo, džemy, jogurty, müsli, kompotované ovoce, corn flakes, káva, čaj, mléko, džus)
během dne při prohlídce Londýna bude možné zakoupit jídlo na některé s přestávek v místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost navštívit některou z restaurací nebo občerstvení
Cena zahrnuje - autobusem
2x ubytování v Londýně v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových
2x kontinentální snídaně
průvodce po celou dobu (mimo volný program ve městě)
tištěný průvodce městem zdarma
Cena nezahrnuje - autobusem
konkrétní sedadlo v autobuse: 200 Kč/osoba
cestovní pojištění
místní hromadnou dopravu + projížďka lodí (cca 20 GBP/pobyt)
fakultativní vstupné na místě
Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 500 Kč
Informace - autobusem
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
Vstupné - autobusem

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:


London Eye


 • Dospělý 970 Kč
 • Dítě 790 Kč

Museum Madame Tussaud's


 • Dospělý 1 160 Kč
 • Dítě 960 Kč

Windsor Castle


 • Dospělý 840 Kč
 • Dítě 520 Kč
 • Student 800 Kč
 • Senior 800 Kč

Stonehenge


 • Dospělý 600 Kč
 • Dítě 360 Kč
 • Student 560 Kč
 • Senior 560 Kč
Cestovní pojištění - autobusem
 • EASY (35 Kč / den / osoba)
 • UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)
 • Srovnání pojištění
Podmínky pro přepravu zavazadel - autobusem

Zavazadlo v ceně zájezdu - cestující má v ceně letenky 2 příruční zavazadla, ta podléhají podmínkám letecké společnosti:  • kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo nebudete mít s sebou na palubě, ale bude před nástupem do letadla personálem zdarma uloženo do zavazadlového prostoru)

 • malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)

 • na obě kabinová zavazadla se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)


Zavazadlo za příplatek 2 500 CZK / 95 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 Kg


NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat „nalehko“.


Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK).

Termín:

Délka:

Strava:

Doprava:

21.09. (Pá) - 25.09. (Út) 2018 4 nocí Snídaně Autobus      8 990 Kč
1 položka, 1 stránka

 

Velká Británie

Hlavní město: Londýn

Úřední jazyk: angličtina

Časový posun: GMT 1

Měna: britská libra

Vízum: Od 01.01.2006 pro vstup a pobyt ve Velké Británii nepotřebuje český občan povolení.K cestě do států EU lze jako cestovní doklad použít občanské průkazy se strojově čitelnými údaji, pokud nemají oddělenu vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu).
Cestovní doklad pro občana ČR: Občanský průkaz slouží jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele. Pokud tedy rodič cestuje pouze s občanským průkazem společně s dítětem, pak doporučujeme, aby dítě mělo vždy vlastní cestovní pas, a to i v případě, že dítě je zapsáno v občanském průkazu rodiče.

Zdravotní informace: očkování není povinné
Důležitá tel. čísla:

 • Policie, hasiči, první pomoc 999

Všeobecné info:

Ostrovní stát. Oficiální název země zní Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Státním zřízením parlamentní monarchie je složena ze čtyř zemí: Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska. Pod správu Spojeného království spadá také celkem čtrnáct zámořských území. Podnebí na Britských ostrovech je i přes polohu značně na severu poměrně mírné, ovlivňované oceánským prouděním. Britská ekonomika patří mezi nerozvinutější na světě. Spojené království je členem G8, kteří představuje sedm nejvyspělejších států světa a Rusko.

Turistické destinace:            

Londýn -  svou rozlohou je největším městem Evropy. V tomto krásném městě můžeme najít řadu zajímavých míst a historických památek. Např. Buckinghamský Palác – jedno z nejznámějších míst Londýna, sídlo královny. Trafalgar Square - velmi navštěvované náměstí v centru Londýna. Big Ben - Jde o věž, která je součástí Westminsterského paláce. Název Big Ben ve skutečnosti označuje pouze největší zvon ve věži, ale hovorově je tímto jménem označována celá věž, která je vysoká skoro 97 metrů. London Eye - Tato turistická atrakce je poměrně mladá. Byla postavena na konci roku 1999. Jde o největší vyhlídkové kolo, je vysoké 135 metrů. Tower Bridge – zvedací most přes řeku Temži je nejslavnějším mostem Londýna.

Edinburgh - Velkému turistickému zájmu se těší nejen díky svým úchvatným památkám, ale také díky festivalům, které se na území Edinburghu každoročně konají. Nejznámější památkou skotské metropole, kterou rok co rok navštíví více než milión turistů, je beze vší pochybnosti Edinburgh Castle, tedy Edinburský hrad. Další důležitou stavbou Edinburghu je Palace of Holyroodhouse, sídlo panovníka. Britská královna zde na začátku každého léta tráví jeden týden, během kterého je turistům vstup zapovězen.

Oxford - Město je známé hlavně díky nejstarší stejnojmenné univerzitě. První písemný doklad o ní je z přelomu 11. a 12. Století. V Oxfordu se nachází mnoho kulturních památek. je zde k vidění nejstarší britské muzeum Ashmolean Museum nebo nejstarší účelově postavené muzeum, Museum of the History of Science.

Jezero Loch Ness - Úzké údolní jezero ledovcového původu je 36 km dlouhé; dosahuje maximální hloubky 229 m a je populární pověstnou lochnesskou příšerou. Ta udělala z Loch Ness nejznámější jezero světa.

Zajímavosti:

Stonehenge - nejslavnější megalitická památka na světě, zapsána na seznamu Unesco.  Je to stavba z kamenů, které jsou postaveny do země. Jeho pravý účel není znám, ačkoliv funguje jako přesný astronomický kalendář. Místní obyvatelé věří, že kameny mají jakousi zvláštní moc, která prý pomůže vyléčit zlé nemoci.

To nejlepší z Londýna + WINDSOR, STONEHENGE, OXFORD ***

destinace: Velká Británie, Anglie, Windsor

termín:21.09. (Pá) - 25.09. (Út) 2018 (5 dní, 4 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

To nejlepší z Londýna + WINDSOR, STONEHENGE, OXFORD
Seznam služeb k objednání
PopisCenaPočetCena
Základní cena a oddělené složky ceny zájezdu (povinné příplatky)
dospělý - autobusem8 990 Kč0 Kč
  
Celkem (CZK)0 Kč
Konečná cena zájezdu bude potvrzena pracovníkem cestovní kanceláře.
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Radynacestu.cz, s.r.o. IČO: 28659112
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...